SOŠ Třineckých železáren chystá pátý ročník mezinárodních řemeslných her 2016.

Pod záštitou generálního ředitele TŽ Ing. Jana Czudka chystá Střední odborná škola Třineckých železáren na 16-17.6.2016 pátý ročník mezinárodních Řemeslných her 2016. Dvoudenní mezinárodní akce zahrne soutěže ve čtyřech základních technických disciplínách – Elektrotechnik, Hutník, Mechanik, Instalatér a několika doprovodných. Účast letos přislíbily nejen základní a střední školy regionu, ale také střední školy ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska, Ukrajiny a Běloruska. Součástí akce bude také prezentace technických oborů, a propagace řemesel v Moravskoslezském kraji.

Řemeslné hry 2016 by měly žákům nabídnout možnost rozšířit své teoretické i praktické dovednosti, porovnat své stávající schopnosti s konkurencí, pobavit se, získat vztah k řemeslům.

Akce je určená žákům základních a středních škol. Zájemci z řad školáků se mohou zúčastnit soutěže a porovnat své znalosti a dovednosti v oborech Elektrotechnik, Hutník, Mechanik a Instalatér s kolegy ze zahraničí. Připraven je pak také doprovodný program, ve kterém nebude chybět například prohlídka vybraných provozů Třineckých železáren, workshop zástupců jednotlivých škol atd.

Smyslem akce je oslovit žáky základních a středních škol, a nabídnout jim zábavnou formou informace o technických oborech. Zároveň chceme ale také zainteresovat podnikatelskou sféru a ve spolupráci s odbornými školami vybudovat v Moravskoslezském kraji základnu pro přípravu kvalifikovaných řemeslníků.

Více informací: www.remeslnehry.eu

Organized by:                                                                                                 Expert guarantee: