Doprovodný program

V rámci mezinárodní výstavy INVENT ARENA jsme pro vás přichystali doprovodný program. Tento program jsme nazvali INVENT LAB - laboratoř invencí. Díky laboratoři invencí budete moci zjistit jak lze inovativně přistupovat k nejrůznějším oblastem lidského života.

Doprovodný program bude probíhat po celou dobu výstavy na ochozech WERK ARENY.
 

LEGO engineering

Ukázka inovativního přístupu k výuce. Využití stavebnice LEGO při výuce na Střední Odborné Škole Třineckých železáren. Praktické ukázky.

Stanoviště 3D tisku

Ukázka inovativního přístupu k výuce. Využití 3d tiskáren při výuce na základních a středních školách. Praktické ukázky.
PZŠ Jablunkov, ZŠ Jablunkov, SOŠ TŽ a ZŠ Dany a Emila Zátopkových Třinec

Stanoviště VŠB – TU Ostrava

Zábavná věda. Netradiční a inovativní přístup ke vědě. Šlapací generátory, hlavolamy. Připravena je pro vás rovněž výstava, věnovaná vývoji počítání.

Muzeum kutilství Polná

Ukázka inovativního přístupu k volnému času v dobách minulých. Praktické ukázky pomůcek pro domácnost a zahradu, které jsou věrné okřídlenému rčení o zlatých českých ručičkách. Více informací >>>

Vynálezy kolem dokola

Výstava výtvarných prací žáků základních a středních škol na téma vynálezy z minulosti, současnosti a budoucnosti.

Stánek Akademie věd ČR

Prezentace vědy pro studenty „Otevřená věda” vč. Komixboxu.

Cena veřejnosti

V rámci doprovodného programu budete moci hlasovat pro jednotlivé vynálezy vystavované na hlavní ploše WERK ARENY. Cena veřejnosti bude předána během slavnostního zakončení výstavy.

Górolsko Swoboda

Górolsko Swoboda je enklávou klidu a ticha v Západních Beskydech, kde dlouhověké bohaté tradice a poctivá práce houževnatého a laskavého lidu dávají vzniknout originálním zdravým výrobkům nejvyšší kvality.

Merkur

Tradiční česká značka hraček, vláčků a učebních pomůcek představí v rámci doprovodného programu kromě nejznámější stavebnice také další své novinky.

Pano 3D

Ukázky virtuální reality pomocí speciálních brýlí, technologie a ovládání dronů a letecký simulátor.

Organized by:                                                                                                 Expert guarantee: